מידע כללי
שאלות ותשובות אחרונות

רטיבות בדירה – התמודדות עם מפגעי רטיבות


מי שאינו מודע לתרחישים כאלה נוטה להקל ראש ברכישת דירה בה נתגלו מפגעי רטיבות.

התמודדות עם מפגעי רטיבותרטיבות בדירה – התמודדות עם מפגעי רטיבות

מי שלא חווה מגורים בדירה רטובה אינו מסוגל לתאר לעצמו מצבים שאינם מאפשרים איכלוס דירה ומחייבים את פינויה. דירה רטובה תמיד קרה והמגורים בה הופכים לסבל מתמשך. במרבית המקרים חימום בדירה רטובה אינו אפשרי מאחר ומרבית האנרגיה מתבזבזת על ייבוש הרטיבות בדירה. הרטיבות המתייבשת מעצימה את כמות אידי המים באויר הדירה הרטובה והלחות הגבוהה מקשה על הנשימה ויוצרת תופעות עיבוי. נזקי העובש אינם מאחרים להגיע ומעטפת הדירה הרטובה לרבות הציוד מכוסים כתמים שחורים וירוקים, וריחות הרטיבות והצחנה ממלאים את חלל הדירה. מתברר שתשריט בלהות כזה הוא חזיון נפרץ גם בדירות חדשות.
מי שאינו מודע לתרחישים כאלה נוטה להקל ראש ברכישת דירה בה נתגלו מפגעי רטיבות.
גם אם מקור הרטיבות בדירה אותר ותוקן כמו במקרה של דליפת צנרת המונחת מתחת לריצוף, קיימים מצבים בהם תשתית הריצוף וחול המילוי ספגו כמויות גדולות של מים. מצב זה של רטיבות הכלואה מתחת לריצוף בעייתי ביותר מבחינת התייבשות, עקב העובדה שכמויות המים כלואות בין שכבת הריצוף (במרבית המקרים אריחים קרמיים שאטומים למעבר מים) לבין רצפת בטון עבה. משך זמן ההתייבשות של רטיבות הכלואה מתחת לריצוף כחצי שנה ויותר מותנה בנסיבות (ממושך יותר כאשר הרצפה צמודת קרקע).
בחורף כאשר חלונות הדירה הרטובה סגורים ותחלופת האויר מצומצמת, התייבשות הרטיבות ממושכת עוד יותר, בנוסף אידי המים המצטברים באויר הדירה (עקב הליך ההתייבשות) מתעבים על קירות ותקרות עד כדי מים ניגרים. השילוב בין הרטיבות הלחות והעובש יוצר מצב בלתי נסבל המחייב פינוי הדירה הרטובה.
הטיפ החשוב ביותר לרוכש דירה לא להתפשר על שכירת שירותיו של מהנדס איטום לצורך בדיקה כאשר קיים חשש לבעיות רטיבות בדירה. יש להקפיד לבחור את אותו המהנדס שתחום עיסוקו באיתור ופתרון בעיות מסוג זה בדירות קיימות.


הדמיה תרמית


איתור מקורות רטיבות בסיוע הדמיה תרמית...
29.07.16

בדיקת רטיבות בדירה עם מצלמת הדמיה תרמית


תמונה תרמית של מבנהמה היתרון היחסי בבדיקת דירה עם מצלמת הדמיה תרמית...