מידע כללי
שאלות ותשובות אחרונות

רטיבות בדירה – נזקים נלווים


רטיבות בדירה – נזקים נלווים
נזקים נלוים לרטיבותרטיבות בדירה – נזקים נלווים

רבים נוטים להקל ראש בקיומן של בעיות רטיבות בדירה ונוטים לפטור עצמם בקביעה סתמית ‘‘אז מה אם הדירה רטובה נצבע כל שנה את האיזור בו מתקלף הטיח או נוצר עובש‘‘
רטיבות בדירה הנמשכת לאורך זמן (כדוגמת רטיבות הכלואה מתחת לריצוף או חלקי מבנה הספוגים במים) בעלת השלכות קשות על מצבה ההנדסי של הדירה עקב בלאי מואץ הנגרם לחומרי הבניה עם חשיפתם לרטיבות. אלמנטים נושאים של דירה רטובה הבנויים מבטון ניזוקים לאורך זמן עקב קורוזיה המתפתחת במוטות הברזל. שכבות בטון ניתקות ונתלשות כתוצאה מהגדלת נפח הברזל הקורוזיבי. לעיתים הנזקים מתפתחים למצבים הגורמים לפגיעה ביציבות המבנה. למעשה מרבית חומרי הבניה אינם עמידים בחשיפה ממושכת בדירה רטובה: הטיח מתקלף ומתפורר, באריחי ריצוף מטראצו או משיש נוצרים כתמים שאינם ניתנים להסרה וחרירים עקב התפוררות, חלקי מתכת של צנרת נתקפים בקורוזיה וכו‘.
שיקום נזקי רטיבות בדירה יכול להסתכם לסכומים אדירים בתחום ההנדסי ואליהם יש להוסיף נזקים הנגרמים לתכולה. לעיתים נזקים לתכולה אינם ברי תיקון וגורמים להשחתת ציוד, ריהוט ומוצרים הרגישים ללחות ועובש.
לא כל רטיבות בדירה פוסלת רכישה או מונעת איכלוס הדירה, אך מהרגע שאותרה רטיבות חובה להתחיל בפרויקט מזורז לאיתור ותיקון ולאחריו לנקוט בהליכי ייבוש מואצים כדי לצמצם נזקים הנדסיים ואחרים לדירה רטובה.
רוכש דירה הרוצה להימנע מליפול לדירה רטובה ראוי שישכור שירותיו של מהנדס מומחה בתחום האיטום. מדובר במהנדס עתיר נסיון, כישורים וציוד לאיתור בעיות רטיבות וטיפול בהם.
רוכש דירה – זכור! סימני רטיבות להדליק אצלך נורה אדומה. אם החלטת לא לרדת מהעיסקה, הזמן מומחה מתאים בתחום זה כדי לקבל את התמונה האמיתית. אל תקנה חתול בשק.

הדמיה תרמית


איתור מקורות רטיבות בסיוע הדמיה תרמית...
29.07.16

בדיקת רטיבות בדירה עם מצלמת הדמיה תרמית


תמונה תרמית של מבנהמה היתרון היחסי בבדיקת דירה עם מצלמת הדמיה תרמית...