מידע כללי
שאלות ותשובות אחרונות

רטיבות בדירה – דירה שאינה ראויה למגורים


מחקרים מוכיחים שהתפתחות עובש בדירה רטובה יוצר לאורך זמן מצבים מסוכנים בריאותית לדיירים וגורם למחלות קשות.

דירה שאינה ראויה למגוריםרטיבות בדירה – דירה שאינה ראויה למגורים

ידוע שמגורים בדירה רטובה במיוחד לילדים ולמבוגרים גורם לבעיות בריאות במיוחד בדרכי הנשימה. קיימים מצבים שבהם אוסרים רופאים על מגורים בדירה רטובה ולחה על אנשים בעלי רגישות מיוחדת למחלות אסמטיות ואחרות. מחקרים מוכיחים שהתפתחות עובש בדירה רטובה יוצר לאורך זמן מצבים מסוכנים בריאותית לדיירים וגורם למחלות קשות.
במרבית המקרים לא ניתן לחמם כראוי דירה רטובה מאחר ומרבית האנרגיה ‘‘מבוזבזת‘‘ לייבוש הרטיבות ואינה מחממת את הדירה הרטובה. אין ספק ששהות ממושכת בטמפרטורות קרות בדירה רטובה גם היא אינה תורמת לשיפור במצבם הבריאותי של הדיירים.
בנושא זה ראוי שדיירים המאכלסים דירה רטובה יתיעצו עם הרופא המתאים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה האם הם מסוגלים להמשיך ולגור בדירה.
רוכשי דירות הנחשפים לראשונה לרטיבות בדירה אינם מודעים לעוצמתם של הנזקים העתידיים העומדים בפניהם ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה מתאים מיד עם גילוי סימנים לרטיבות. סימנים המעידים על רטיבות בדירה הם: כתמים כהים על הטיח בתקרות או בקירות, קילופי טיח בתחתית קירות, הינתקות צבע, קורוזיה בסיפי מתכת בכניסה לחדר מוגן (ממ‘‘ג), רקבון בעץ ברגלי משקופי הדלתות ועוד.
בנוסף לאספקטים הבריאותיים, שאין ספק שהם בעלי חשיבות מכרעת, רטיבות ממושכת פוגעת מהותית גם במצבה ההנדסי של הדירה הרטובה:
הינתקות ותלישת שכבות טיח ובטון מהתקרות עקב קורוזיה המתפתחת במוטות הברזל יוצרות מפגע בטיחותי ולעיתים גם נזקים הפוגעים ביציבות המבנה. נזקים משמעותיים לאלמנטים הנדסיים כדוגמת אריחי ריצוף ושיש, צנרת הטמונה בקירות ורצפות, חיפוי פרקט על רצפות ולתכולת הדירה (ריהוט, ציוד ומכשירים אלקטרוניים) גם הם יוצרים מצבים בהם לא ניתן להמשיך ולגור בדירה רטובה.
רוכש דירה – גילית סימנים לרטיבות – רד מהעיסקה או תזמין מהנדס איטום כדי לקבל חוות דעת מקצועית כיצד ניתן להתמודד עם הסוגיה.


הדמיה תרמית


איתור מקורות רטיבות בסיוע הדמיה תרמית...
29.07.16

בדיקת רטיבות בדירה עם מצלמת הדמיה תרמית


תמונה תרמית של מבנהמה היתרון היחסי בבדיקת דירה עם מצלמת הדמיה תרמית...