מידע כללי
שאלות ותשובות אחרונות

בדיקת דירה- טיפים לחיסכון בהוצאה


ניתן לחסוך בהוצאות חוזרות למספר בדיקות כאשר אתה מתלבט לגבי כדאיות הרכישה בין מספר דירות.
חסכון בהוצאות עלות בדיקת דירה בטרם קניה עומדת על כמה אלפי שקלים. אמנם עלות זו מתגמדת ביחס למחיר הדירה ואסור לוותר עליה, אך ניתן לחסוך בהוצאות חוזרות למספר בדיקות כאשר אתה מתלבט לגבי כדאיות הרכישה בין מספר דירות.
כאן יש צורך להפעיל תובנות פשוטות ולהיות ערני.
להלן מספר טיפים לבדיקת דירה ראשונית בצורה עצמאית שאינם מצריכים ידע מקצועי או ציוד מתוחכם:
1. רטיבות:
קילופי טיח בתחתית קירות יעידו על רטיבות הכלואה מתחת לריצוף. בדירת קרקע אפשרי שמדובר בעליה קפילרית של רטיבות מהמסדים. במצבים אחרים אפשר שמדובר ברטיבות שמקורה בדליפות מצנרת או במעבר רטיבות ממרפסת. בכל מקרה, זהו סימן מדאיג המצריך מעורבות של בעל מקצוע רציני לבדיקת הדירה, כאן יש לשכור שירותיו של מהנדס איטום מומחה בנושא רטיבות.
2. סדקים:
עוצמת הסדקים וצפיפותם אינם מעידים בהכרח על בעיות של יציבות במבנה. להלן מספר מאפיינים עליהם ניתן לעמוד במהלך בדיקת דירה באמצעות ניתוח הסדקים:
א. סדקים במפגשי קירות תקרה בדירת גג או בתקרה מתחת למרפסת הינם סדקים תרמיים שאינם מעידים על בעיית יציבות אלא על בידוד תרמי לקוי במעטפת החיצונית של הדירה.
ב. סדקים אנכיים במפגשי קירות גבס עם קירות בלוקים או במפגש מחיצות עם קירות חיצוניים לא מעידים בהכרח על בעיית יציבות ובמרבית מקרים מקורם בליקוי בניה שעיקרו היעדר תשתית חיזוק במפגש סוגי חומרים.
ג. סדקים אלכסוניים או סדקים מדורגים יכולים להעיד על פגיעה ביציבות ומחייבים מעורבותו של מהנדס בודק, כך גם סדקים באלמנטים נושאים כמו תקרות, עמודים או קירות מסיביים.מסקנה:
אם אתה מחפש דירה יבשה, ללא בעיות יציבות ולא מוכן להתפשר בנושא זה, וגם הצלחת לאתר סימנים כדוגמת אלו המצוינים לעיל או שאתה ‘‘יורד‘‘ מהעסקה או שאתה מזמין מהנדס מומחה לבדיקת דירה.


הדמיה תרמית


איתור מקורות רטיבות בסיוע הדמיה תרמית...
29.07.16

בדיקת רטיבות בדירה עם מצלמת הדמיה תרמית


תמונה תרמית של מבנהמה היתרון היחסי בבדיקת דירה עם מצלמת הדמיה תרמית...