מידע כללי
שאלות ותשובות אחרונות

רטיבות בדירה-טיפים לרוכש


לעיתים קיומה של רטיבות בדירה מספק הזדמנות יוצאת דופן ומאפשר רכישת דירה במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק ללא הצדקה הנדסית אמיתית.
טיפים לרוכש דירהלא תמיד רטיבות בדירה העומדת למכירה היא סימן לעסקה גרועה – לעיתים קיומה של רטיבות בדירה מספק הזדמנות יוצאת דופן ומאפשר רכישת דירה במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק ללא הצדקה הנדסית אמיתית.
מרבית הקונים הפוטנציאליים נרתעים מלרכוש דירה רטובה ולא מעוניינים להמשיך בהליך הרכישה כאשר נחשפת רטיבות בדירה, גם אם המוכר ניאות להפחית מהמחיר.
רוכש נועז ומתוחכם המוכן להקדיש לטיפול בבעיית רטיבות בדירה אנרגיות וזמן ‘‘עולה‘‘ לעיתים על מציאה ובסיומו של הליך עושה עסקה מצוינת.
זהירות כאן נכנסים ל‘‘שדה מוקשים‘‘ וראוי לשכור שירותיו של יועץ מתאים – אבל אחד כזה ששולט בתחום האיטום והטיפול ברטיבות בדירה - מומחה בעל שם, כישורים וניסיון.
רק מומחה אמיתי המכיר על בוריו את התחום של ‘‘רטיבות בדירה‘‘ יספק לך את התשובות הנכונות לגבי מקורות הרטיבות, הפעולות הנדרשות לעצירתה והעלויות הכרוכות בכך. נתונים בסיסיים אלו יהוו עבורך כלי חיוני שלא ניתן לוותר עליו בהליך קבלת ההחלטה האם לרכוש ולהתמודד עם הרטיבות בדירה או ‘‘לרדת מהעסקה‘‘.
אין ספק שקיימים מקרים רבים בהם עלות התיקון הנדרש מתגמדת לעומת ההפחתה במחיר הדירה אותה מוכן המוכר להעניק לך בגין רטיבות בדירה.
חשוב להבין שעוצמת הרטיבות בדירה והנזקים החזותיים הנראים לעיניו של הרוכש, אינם מעידים כלל ועיקר על מקור הליקוי ועל העלויות הכרוכות בפתרון הבעיה.
שיקום הנזקים הנלווים של רטיבות בדירה מצריך הפעלת טכניקות ייבוש מתאימות בטרם ניתן לגשת לביצוע פעולות התיקון – במרבית המקרים נושאים אלו קלים לניתוח ולגביהם ניתן לקבוע עלויות חד משמעיות. הבעיה היא כמובן באיתור המקורות הגורמים לרטיבות בדירה והפעולות הנדרשות לעצירתה – כאן רבים סימני השאלה וקביעת העלויות בנושא זה מצריכה ידע וניסיון רב.
אם אתה לא מכיר את הנושא אל תהמר, לעיתים מדובר ב‘‘כסף גדול‘‘, היזהר אל תקבל החלטה ללא בדיקה מעמיקה של מומחה המכיר את התחום של רטיבות בדירה.

מסקנה:
לעיתים קיים פוטנציאל ברכישת דירה רטובה אך מדובר בהליך מסוכן המצריך מעורבות של מומחה אמיתי לטיפול ברטיבות בדירה כדי לא ליפול בפח.


הדמיה תרמית


איתור מקורות רטיבות בסיוע הדמיה תרמית...
29.07.16

בדיקת רטיבות בדירה עם מצלמת הדמיה תרמית


תמונה תרמית של מבנהמה היתרון היחסי בבדיקת דירה עם מצלמת הדמיה תרמית...